Blog

 

Zapraszamy do naszego bloga na www.NurkowaniePodZaglami.pl – gdzie staramy się na bieżąco aktualizować materiały z naszych wypraw i kursów.

Na blogu znajdziecie również treści nie związane z całym podwodnym światem nurkowania, który jest naszą jedyną pasją.

W Galerii znajdziecie Państwa mnóstwo zdjęć oraz materiały video. W sekcji Materiały umieściliśmy wiele dokumentów, przydatnych do egzaminów na kurs PADI. Z kolei w sekcji Blog zamieszczamy luźne opowiadania i eseje – zarówno nasze jak i naszych uczestników.

 

Poniżej prezentujemy kilka postów z bloga

” Bryza wiatru pieszcząca twarz, smak igiełek soli skrzących się na wargach nabrzmiałych po całodziennych bezlitosnych smaganiach fal, fal które ośmielone maleńkością i bezradnością człowieka przetaczały się raz po raz przez pokład, szydząc z tych co za sterem szumem pienistych dziadów… Słońce schodzące ku zachodowi, ciągnące za sobą cień purpury, będący zapowiedzią zmiany pogody i kierunku wiatru…Widok palm, nie wiedzieć jakim sposobem utrzymujących się przy życiu na łachach wysepki o rozmiarach mojego przydomowego ogródka… Łopot zrzucanego grota i zgrzyt łańcucha kotwicznego…z kambuza pachnie już kolacja….zanim jednak poznam smak strawy, muszę pożywić serce i duszę tym co podemną, pod żaglem, pod łodzią…Z nadzieją spotkania przyjaciól o błękitnych butlonosych profilach, którzy towarzyszyli mi przez całą wachtę, popisując się skokami przed dziobem-dużo powyżej bukszprytu. Spojrzenia w smutne oczy straży przybocznej Neptuna odzianej w żółwi pancerz.Zakładam jacket z cylindrem, który pozwoli mi na godzinę życia ponad życiem… pod wodą! Nurkowanie pod żaglami – kwintesencja przyjemności absolutnej!”
„Ponoć Bóg stwarzając Świat zapomniał o Chorwacji, aby naprawić niedopatrzenie zbudował góry zatopione w morzu, wyspy zaskakującymi formami wylegujące się pomiędzy mrocznym granatem toni… Temperatury ustawiając tak, by latem żeglarze wracający nad ranem z tawerny, nie marzli, gdy odurzeni zapachem limonek, dadzą sobie chwilę przerwy na dopicie resztki niesionego trunku-podrzemując nieopodal wygładzonych przez wieki milionem ludzkich stóp, gładkich, jak szkło, odbijających płomyki ulicznych latarni bruków. Adriatyk czyniąc ostoją wszelkiego życia, w niezmierzonej formie, od malutkich rozmiarem, a wielkich sercem koników morskich, poprzez ośmiornice czekające na pieszczącą dłoń nurka, po rekiny wstydliwie składające jaja przy urwiskach podwodnych skał w nadzieji nowego pokolenia…” Na końcu swego dzieła Pan pozwolił podziwiać to cudo nurkom-żeglarzom…dzięki Mu za to!!!

 

www.NurkowaniePodZaglami.pl

 

Greece – Saronic Gulf

Opublikowane przez w lis 21, 2015 w Home | Możliwość komentowania Greece – Saronic Gulf została wyłączona

Greece – Saronic Gulf

Trochę słońca z pięknego rejsu po Zatoce Sarońskiej!

czytaj więcej

Już wkrótce!

Opublikowane przez w paź 27, 2015 w Już wkrótce! | Możliwość komentowania Już wkrótce! została wyłączona

Już niedługo pojawią się nowe oferty wypraw! 

czytaj więcej

Północna Tajlandia

Opublikowane przez w mar 30, 2015 w Aktualności, Home | Możliwość komentowania Północna Tajlandia została wyłączona

Północna Tajlandia

Chiang Mai, Doi Suthep, Chiang Rai, Chiang Khong,Mae Sai, Tha Ton, Złoty Trójkąt, czyli północna Tajlandia i Laos- zupełnie inny wymiar Azji.

czytaj więcej

Tajlandia z pokładu katamaranu

Opublikowane przez w mar 30, 2015 w Aktualności, Home | Możliwość komentowania Tajlandia z pokładu katamaranu została wyłączona

Tajlandia z pokładu katamaranu

Niebiańskie plaże, okalające rajskie wyspy Morza Andamańskiego z pokładu katamaranu, czyli kwintesencja widoków, smaków i zapachów Tajlandii.

czytaj więcej

Kanaryjskie klimaty…

Opublikowane przez w cze 28, 2014 w Aktualności, Home | Możliwość komentowania Kanaryjskie klimaty… została wyłączona

Kanaryjskie klimaty…

czytaj więcej

Karaibskie „Nurkowanie pod Żaglami”

Opublikowane przez w mar 25, 2014 w Home | Możliwość komentowania Karaibskie „Nurkowanie pod Żaglami” została wyłączona

Karaibskie „Nurkowanie pod Żaglami”

Martynique , St Lucia, St Vincent,Canouan, Mustique, Cariacou, Union Island, Mayreau, Tobago Cays, Palm Island, Bequia… WIELE mil pełnych wrażeń w doborowym towarzystwie!

czytaj więcej

Zanzibar i Kenia

Opublikowane przez w mar 8, 2014 w Home | Możliwość komentowania Zanzibar i Kenia została wyłączona

Zanzibar i Kenia

czytaj więcej

Kambodża – dzika i dziksza…

Opublikowane przez w lut 19, 2014 w Home | Możliwość komentowania Kambodża – dzika i dziksza… została wyłączona

Kambodża – dzika i dziksza…

czytaj więcej

Tajlandia 2013

Opublikowane przez w gru 15, 2013 w Home | Możliwość komentowania Tajlandia 2013 została wyłączona

Tajlandia 2013

czytaj więcej

Wszystkie smaki Malty…

Opublikowane przez w lis 22, 2013 w Home | Możliwość komentowania Wszystkie smaki Malty… została wyłączona

Wszystkie smaki Malty…

czytaj więcej