Weekendowy kurs OWD

 

Zerwij z nudą!

Nadchodzące lato zaczyna rozpieszczać nas pierwszymi, ciepłymi dniami pełnymi słońca. Może czas zaplanować wakacje w jakimś nowym, pięknym miejscu(Egipt? Grecja, Chorwacja, może Karaiby?) i podjąć decyzję o zobaczeniu Świata również po drugiej stronie lustra wody? Mamy dla Ciebie propozycje spędzenia jednego z nadchodzących weekendów, w trakcie trzydniowego kursu Open Water Diver możesz zostać certyfikowanym nurkiem i zacząć pisać zupełnie nowy rozdział pod znakiem unikalnej przyjemności. Jesteśmy działająca od wielu lat szkołą nurkowania i żeglowania i mamy dla Ciebie bilet w strefę zupełnie nowych doznań! Ale... jak? Proponujemy Ci uczestnictwo w weekendowym kursie PADI OWD - pierwszym kroku w stronę nurkowej przygody, kroku, który z naszą pomocą postawisz w jeden weekend! Program kursu to trzydniowy cykl zajęć: basenowych, teoretycznych oraz nurkowań na wodach otwartych - wszystko po to, abyś  już w niedzielę wieczorem mógł nazwać się nurkiem.
PADI OWD: Pierwszym krokiem na drodze edukacji nurkowej jest zrobienie kursu podstawowego PADI Open Water Diver. Certyfikat, który otrzymujesz po ukończeniu tego kursu jest najbardziej rozpoznawaną i uznawaną licencją nurkową na całym świecie. Ten kurs wprowadzi Cię w podstawy teorii nurkowania, przybliży zasady funkcjonowania sprzętu nurkowego i pozwoli przeżyć pierwsze, niezapomniane przygody pod wodą. Naukę nurkowania rozpoczniesz w basenie, gdzie pod czujnym okiem instruktora weźmiesz pierwszy oddech pod wodą. Podczas zajęć nauczysz się obsługi sprzętu nurkowego oraz wykonasz serię ćwiczeń pod wodą, aby wyrobić poczucie pewności i swobody podczas nurkowania. Dzięki przystępnej formie, pokazom multimedialnym i ciekawie napisanej książce okaże się, że nauka nurkowania jest czystą przyjemnością.

Gdzie?

Spotykamy się w czwartek po południu w hotelu w Jaroszowcu, malowniczym budynku otoczonym pięknym lasem. Obiekt jest świeżo po remoncie: mamy do dyspozycji nieckę basenu, z nowym systemem filtracji wody, czyste, ładne pokoje z przepięknym widokiem z okna. Cena za dobę hotelową to 40zł/pokój(w pokoju 3 osobowym. W 1- i 2-osobowym to kolejno: 65 i 50 zł).  Na terenie ośrodka znajduje się boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw dla dzieci oraz miejsce do grillowania.

Zaczynamy!

W miłej atmosferze wypełniamy dokumenty, oglądamy filmy szkoleniowe, by już za chwilę nabrać pierwszy oddech pod wodą! Po zajęciach basenowych jemy kolację i kontynuujemy edukację teoretyczną. Czwartkowe zajęcia pod wodą(rano i popołudniu), przeplatamy quizami i wykładami - kończymy zwykle późnym wieczorem. W sobotę robimy ostatnie szlify umiejętności na zajęciach basenowych i wypływamy na głębsze wody: dwa dni nurkowań otwartych spędzimy na Koparkach w Jaworznie lub w kamieniołomie na Zakrzówku w Krakowie. Oba te miejsca są niezwykle cenione przez nurków z całej Polski i Europy, oprócz doskonałych warunków szkoleniowych znajdują się w malowniczych miejscach, pozwalających docenić piękno natury.
Koszty: Część basenowa i nurkowania na wodach otwartych w ramach kursu PADI OWD - 1200 PLN Książka PADI OWD - 150 PLN Koszt certyfikacji - 150 PLN Cena kursu zawiera:
  • Wypożyczenie kompletnego sprzętu nurkowego potrzebnego do przeprowadzenia zajęć.
  • Szkolenie praktyczne i teoretyczne.
  • Egzamin teoretyczny w formie testu wyboru.
Cena kursu nie zawiera kosztów: dojazdu, zakwaterowania, wyżywienia.  Dodatkowo każdy z uczestników powinien posiadać własny sprzęt ABC(maske, płetwy i fajkę).

To nie wszystko!

Całość naszego weekendowego kursu odbywa się w samym sercu Jury Krakowsko-częstochowskiej. Przepiękne lasy, malownicze skałki, mnogość zwierząt  - to widoki, które będą Ci towarzyszyć codziennie podczas tutejszego pobytu. Od hotelu, w którym się zatrzymujemy jest niecałe 3 kilometry do Pustyni Błędowskiej - największej naturalnej pustyni w Europie! Nasz kurs to nie tylko siedzenie nad książkami -  nie ma problemu, żeby zorganizować ognisko w przepięknym, otaczającym plenerze - nic tak nie smakuje jak garnek żuru z pływającym w nim kiełbaskami, po całym dniu intensywnej(ale jak przyjemnej!) pracy.    
  • Newsletter
  • Facebook
  • YouTube